Rozsvieťte modrú alebo sa do modrého oblečte!
Napomôžete tak šíreniu povedomia o autizme.

Autizmus je komplexná porucha, ktorá negatívne ovplyvňuje sociálne a komunikačné zručnosti človeka, a často sa prejavuje nezvyklými či opakujúcimi sa vzorcami správania. V súčasnosti sa s autizmom narodí 1 z 88 -150 detí. V EU v súčasnosti žije približne 3,3 milióny ľudí s takouto diagnózou.

2. apríl bol rezolúciou OSN prijatý ako Svetový deň povedomia o autizme. Pri tejto príležitosti aj my podporujeme medzinárodnú kampaň „Rozsvieť modrú“ alebo http://www.lightitupblue.org, ktorá sa vo svete stala už tradíciou. Večer 2. apríla nasvecujú rôzne firmy a spoločnosti svoje budovy modrým svetlom a tak dávajú najavo, že im problematika autizmu nie je ľahostajná.

Prečo MODRÁ? Modrá farba je symbolom komunikácie - jednej z troch oblastí, ktoré sú pre ľudí s poruchou autistického spektra (PAS) problematické a pre vzájomné porozumenie úplne zásadné.

Svoje sympatie s ľuďmi s PAS môžete vyjadriť modro ladeným oblečením alebo pripnutím modrého doplnku, rozsvietením svojich bytov na modro, nafarbením vlasov, zmenou farby FB ikony alebo si do kvetináča jednoducho zapichnite papierový modrý kvet.

Prosím nezabudnite nám poslať fotku (gvozdjakova@andreas.sk). Radi ju zverejníme, aby sa povedomie o autizmu šírilo ďalej.

Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.