Kniha "Pestrotiene a netopierci"

Kniha "Pestrotiene a netopierci" poskytuje unikátny pohľad zvnútra do ešte neprebádaného sveta autizmu. Autor Axel Brauns, nemecký autista s Aspergerovým syndrómom, sprostredkúva cez bizarné, často humorné obrazy svoje myšlienkové pochody, logiku a vnímanie reality od detstva až po dospelosť. Tento ojedinelý román je pútavou pozvánkou do „iného“ sveta, ktorému by mali porozumieť aj bežní čitatelia. Kniha sa stala jednou z najpredávanejších na nemeckom knižnom trhu, na Slovensku vyšla vo vydavateľstve MilaniuM v preklade Kataríny Széherovej a s podporou Autistického centra Andreas n.o.

Knihu je možno zakúpiť si priamo v centre za 11 €. Viac informácií tu.
Axel Brauns sa narodil v r. 1963 v Hamburgu. Zmaturoval na gymnáziu a začal študovať ekonómiu, neskôr prestúpil na právo. V r. 1984 štúdium zanechal s úmyslom stať sa spisovateľom.

Navštevoval kurzy písania a pracoval na svojom prvom románe. V r. 2000 získal za rukopis Pestrotieňov a netopiercov Podpornú cenu za literatúru mesta Hamburg, na ktorom pracoval 17 rokov. V r. 2003 knihu nominovali na Nemeckú knižnú cenu v kategórii najlepší debut. Odvtedy vydal Axel Brauns viacero kníh, vrátane kriminálneho románu Deň poľovačky. Žije sám v jednoizbovom byte v Hamburgu a na živobytie si zarába písaním. V r. 2002 nadobudol kvalifikáciu akoodborný asistent daňového poradcu.