Sprostredkovanie predaja knih


V centre Andreas máme k dispozícii knihy o autizme, ktoré si môžete u nás zakúpiť.

V prípade záujmu napíšte svoju požiadavku na e-mail: kniznica@andreas.sk alebo zavolajte na mobil 0918 591 624 (kontakt p. Riečická).

Vybrané knihy si v dohodnutý deň môžete vyzdvihnúť osobne.

Knihy posielame aj na dobierku. Ku knihám účtujeme 5 eur za poštovné a balné.

Ponúkame na predaj nasledujúce knihy:

26
Pacient s poruchou autistického spektra v ordinaci lékaře
Viac info

25
Jak pomoci svému dítěti s vadou řeči.
Praktické rady pro rodiče a jejich děti
Viac info

24
Vademecum asistenta pedagoga
Viac info

23
Jak se žije s ADHD
Viac info

22
Tvorba individuálních vzdělávacích plánů.
Pro žáky s poruchami autistického spektra
Viac info

21
Poruchy příjmu potravy.
Odpovědi na otázky, na které jste se báli zeptat
Viac info

20
Jak se blázní v době blahobytu
aneb okno do duše psychoperapeuta
Viac info

19
Kluk z kostek
Kniha o autismu, Minecraftu a rodičovství
Viac info

18
Marťan na hřišti.
Jak porozumět žákům s Aspergerovým syndromem
Viac info

17
Máme dieťa s autizmom (KOMPAS PRE RODIČOV)
autor: Daniela Ostatníková a kolektív autoriek, VEDA 2015 V knihe nájdete kapitoly, ktoré podrobne, ale hlavne čitateľne pojednávajú o autizme z rôznych uhlov pohľadu. Napríklad: Etiológia autizmu (čo je autizmus; aká je príčina autizmu; prečo je každé dieťa s autizmom iné...). 3 Diagnostika autizmu (na koho sa obrátiť; v akom veku...). 4. Diferenciálna diagnostika autizmu. 5. Terapia autizmu (dá sa autizmus vyliečiť; ABA terapia; TEACCH...) 6. Pridružené poruchy pri autizme. 7. Vzdelávanie detí s autizmom. 8. Rodiny detí s autizmom. 9. Organizácie a zariadenia na pomoc detí a dospelých s autizmom a ich rodinám. Naša cena: 0,00 EUR
Viac info

16
DVD k filmu Tak ďaleko, tak blízko
režisér: Jaro Vojtek, produkcia: AH production, s.r.o. a Autistické centrum Andreas n.o., 2016 Film je nahliadnutím do života ľudí s autizmom, pričom búra všeobecne zaužívané názory spoločnosti na túto vývinovú poruchu. Nevšedný dokument z prostredia rodín s autistickými deťmi však nie je postavený na výpovediach a dialógoch, ale na konkrétnych situáciách, v ktorých sa zamýšľa nad otázkami rodičovskej a partnerskej lásky ľudí s autizmom. Dokument vznikal sedem rokov. Naša cena: 9,50 EUR. DVD si môžete objednať TU.
Viac info

15
Prečo skáčem
autor: Naoki Higašida, Tatran 2015
Naoki Higashida vo svojej prvotine objasňuje pre mnohých nepochopiteľné svojráznosti správania ľudí s autizmom. Svojím rozprávaním vytvoril nielen cennú príručku pre rodinných príslušníkov, učiteľov a opatrovateľov, ale prispel k búraniu barikád medzi zdanlivo antagonistickými svetmi – svetom „normálnosti“ a svetom „inakosti“. Oba však majú rovnaké právo na existenciu. Naša cena: 7,00 EUR
Viac info

14
Spoznaj autizmus
autor: Autistické centrum Andreas® n.o. v spolupráci s Nakladateľstvom PASPARTA, o.p.s., 2014
Kreslený obojstranný plagát „Spoznaj autizmus“ v atraktívnej forme komiksu (formátu A1) prijateľnou formou zoznamuje čitateľa s problematikou autizmu a informuje o správaní ľudí s autizmom. Komiks je určený najmä pre spolužiakov detí s autizmom, pre deti s poruchou autistického spektra samotných, ich rodičov, pedagógov a ostanú verejnosť. Komiks rozpráva o chlapcovi menom Albert, ktorý prostredníctvom jednoduchých príbehov necháva čitateľa nahliadnuť do svojho sveta. Vysvetľuje, čo cíti, ako odlišne vníma niektoré veci a prečo sa niekedy správa pre ostatných tak zvláštnym spôsobom. Naša cena: 1,50 EUR
Viac info

13
Kaktus na Valentína. Autista a láska
autor: Peter Schmidt, MilaniuM, 2014
„Kaktus na Valentína s podnázvom Autista a láska“ je úsmevná i vážna kniha nemeckého autistu s Aspergerovým syndró-mom, ktorý má mimoriadne nadanie na prírodné vedy, no ľudská komunikácia preňho zostáva veľkou záhadou. Dr. Peter Schmidt hľadí na ľudí najradšej zozadu, lebo švy na nohaviciach ho zaujímajú väčšmi než tváre. Svoju manželku by na ulici možno nespoznal. Okolo seba vníma neviditeľnú bariéru. Napriek tomu tvrdošijne vykročil za svojím snom o veľkej láske. Vo svojej svojráznej autobiografii rozpráva, ako na ceste k tomuto cieľu zdolával početné prekážky a obchádzky. Je to literárne dielo sympatického outsidera, unikátna obhajoba mnohotvárnosti ľudského bytia.
Naša cena: 7 EUR
Viac info

12
Desať vecí, ktoré by každé dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli
autor: Ellen Notbohm, Europa, 2014
Naša cena: 10 EUR
Jedna z najpopulárnejších kníh komunity spojenej s autizmom prichádza vo vylepšenej a zdokonalenej podobe!
Nadčasová publikácia Ellen Notbohm prekypuje pochopením, súcitom a sviežim humorom. Opisuje desať charakteristík, ktoré pomáhajú objasniť deti s autizmom. Toto rozšírené a aktualizované vydanie prináša širšie zamyslenie a obsiahlejšiu diskusiu týkajúcu sa komunikácie, sociálnej spôsobilosti a kľúčovej úlohy, ktorú pri vedení dieťaťa s autizmom k zmysluplnému, sebestačnému a produktívnemu životu zohráva postoj dospelého.
Viac info

11
Maminko nezpívej
autor: Jana Makovcová, ALMI, 2009
Naša cena: 6,50 EUR
Kniha „Maminko, nezpívej“ je současný a skutečný příběh. Jana Makovcová popisuje rané dětství svých synů i to, jak vnímá svět kolem sebe její autistický syn. Čtivou formou seznamuje čtenáře s životem rodičů, vychovávajících „začarované“ děti. Je to příběh o mateřské „dovolené“, lásce a naději.
Za knihu získala autorka téhož roku v soutěži Cena vládního výboru pro zdravotně postižené 1. místo v kategorii písemných děl.
Viac info

10
S rukama na uších
autor: Jana Makovcová, ALMI, 2010
Naša cena: 6,50 €
Také jste někdy unavení a nevíte kudy kam? Také vás starost o děti vyčerpává? Nikdy nemůže být tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Přesvědčí vás o tom tato kniha. A možná vás i pobaví.
Matka dvou autistických chlapců vydala v září 2009 knihu "Maminko, nezpívej", za kterou získala téhož roku v soutěži Cena vládního výboru pro zdravotně postižené 1. místo v kategorii písemných děl. Kniha "S rukama na uších" je inspirována texty, které Jana Makovcová publikovala na svém blogu na aktualne.centrum.cz, a dějově navazuje na autorčinu prvotinu "Maminko, nezpívej". První kniha byla především o postižených dětech, druhá kniha je také o jejich rodičích.
Viac info

9
Přemůžeme autizmus?
autor: Anna Strunecká, ALMI, 2010
Naša cena: 18,00 €
Tato kniha nabízí rodičům přehled o všem, co je v současné době známo o biomedicínských, psychologických a transpersonálních aspektech autizmu. Velmi dobře a srozumitelně napsaný text vychází z dlouholetých zkušeností autorky z její pedagogické a vědecko-výzkumné práce i rozsáhlé publikační aktivity. Ačkoliv byla kniha původně určena rodičům dětí s autizmem, měla by představovat povinnou četbu pro všechny profesionální zdravotníky i vychovatele, kteří pečují o děti s poruchami autistického spektra a řeší jejich problémy.
Viac info

8
Hviezdy, jablká a sklíčka
autor: Susanne Schäferová, MilaniuM, 2011
Naša cena: 10,00 €
Literárne dielo je prvotinou nemeckej autorky Susanne Schäferovej, ktorej až v dospelosti diagnostikovali autizmus. Kniha je určená pre čitateľov, ktorí chcú nazrieť do zdanlivo nepochopiteľného myslenia, cítenia a správania ľudí s autizmom. Autorka v nej opisuje prvých tridsať rokov svojho života. Jej pohľad na „náš“ svet je niekedy neúmyselne komický, zavše naopak veľmi smutný, lebo ľudia navôkol jej nerozumejú, ba považujú ju za duševne chorú. Schäferová s ľahkou sebairóniou opisuje výšky a pády svojho detstva, dospievania a prvých rokov dospelosti. K slovu sa dostanú aj odborníci a autorkina matka.
Viac info

7
Desať vecí, ktoré by každé dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli
autor: Ellen Notbohm, Európa / 2012
Naša cena: 8,00 €
Každý rodič, učiteľ, sociálny pracovník, terapeut a lekár by mal mať túto výstižnú a poučnú knižku stále poruke. S humorom a súcitom definuje desať najdôležitejších charakteristík približujúcich myslenie a city detí s autizmom. Autorkine osobné skúsenosti rodiča z nej robia sprievodcu každého, kto prichádza do styku s dieťaťom nachádzajúcim sa na autistickom spektre.
Viac info

6
Syndróm trávenia a psychológie - Prírodná liečba: autizmu, dyspraxie, dyslexie, schizofrénie a depresií...
autor: Dr. Natasha Campbell-McBride, Európa / 2010
Naša cena: 12,00 €
Autorka je presvedčená, že spojitosť medzi poruchami učenia, potravinami a nápojmi, ktoré konzumujeme, a stavom tráviacej sústavy je nespochybniteľná. Toto tvrdenie podporujú aj výsledky dlhoročného výskumu. Na klinike s ňou rodičia hovoria o všetkých aspektoch stavu svojho dieťaťa a uvedomujú si, že sa nerozprávajú iba s profesionálom, ale aj s matkou s podobnými skúsenosťami. Dokonale a hlboko rozumie výzvam, ktorým títo rodičia čelia, a preto sú jej rady neoceniteľné.
Viac info

5
„Vidieť znamená vedieť“ - Katalóg didaktických pomôcok
autor: kolektív autirov, Autistické centrum Andreas n.o. / 2010
Naša cena: 22 € (vrátane DVD)
V publikácii nájdete štyri katalógy didaktických pomôcok, z ktorých je možné čerpať podľa individuálnych potrieb jedinca s autizmom: katalóg režimových kariet, katalóg komunikačných symbolov, katalóg procesuálnych schém a katalóg úloh. Každý katalóg obsahuje stručného sprievodcu pre všetky okruhy pomôcok. Snahou bolo vytvoriť databázu tých pomôcok, ktoré sú nevyhnutné a východiskové pre prácu a život s človekom s autizmom. V metodike nájdete komentár k pomôckam, ako aj zrozumiteľný návod ako ich meniť a prispôsobovať. Všetko je prístupné aj na DVD.
Viac info

4
Veselo a s láskou o autizme
zostavil R. Wayne Gilpin, Európa / 2009
Naša cena: 7,00 €
Čo napísali o knihe Veselo a s láskou o autizme: „O autizme som sa dozvedel viac, než z hociktorej odbornej knihy, ktorú som doteraz prečítal. Pri čítaní som sa smial i plakal.“ (psychológ); „Nedokážete si predstaviť, ako veľmi zodpovedajú moje vlastné skúsenosti týmto príbehom.“ (diagnostik špeciálneho vzdelávania).
Viac info

3
Pestrotiene a netopierci
Axel Braun, MilaniuM / 2009
Naša cena: 11 € ROZOBRANÉ
Autorom tohto autobiografického románu je dnes 45-ročný autista s Aspergerovým syndrómom. Román zvláštnym poetickým jazykom zachytáva svet autizmu. Autor si dôsledne zachováva reč a uhol pohľadu autistického dieťaťa a mladého človeka. Zobrazuje vlastný životný príbeh. Úžasne citlivo zaobchádza s jazykom, pričom vytvára logické novotvary.


2
Chlapec, ktorý myslí v obrazoch a vyjadruje sa kresbou
Martinková Michaela, Európa / 2006
Naša cena: 9,00 €ROZOBRANÉ
Výnimočná kniha - denník „profesionálnej matky“ nadaného autistického chlapca, Michaely Martinkovej je prvým edičným počinom, zoznamujúcim slovenských čitateľov s problémom autistických detí.
Viac info

1
Duševná slepota - nevidieť do mysle. Esej o autizme a teórii mysle
Baron-Cohen Simon, Európa / 2009
Naša cena: 8,50 €
Jedna z najzásadnejších a zároveň najpopulárnejších teórií o autizme i o tom, ako funguje myseľ, vhodná nielen pre ľudí, čo sú s touto chorobou v kontakte, ale i pre sociálnych vedcov.
Viac info